×
×
Acilde saldırı! Doktoru taşla yaraladı
Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde taşla yapılan saldırı sonucu bir doktor ağır yaralandı. Saldırgan gözaltına alındı.
18 Temmuz 2018 Çarşamba 09:20

Şanlıurfa'da, çocuğunun ateşi düşmediği için nöbetçi doktorun kafasında parke taşı parçalayan baba gözaltına alındı. Yoğun bakımda tedavi gören doktorun hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenildi.

PARKE TAŞINI DOKTORUN KAFASINDA PARÇALADI

Bir türlü ateşi düşmeyen çocuğun babası Abdulkadir K., kendisine gerekli cevabı vermediğini öne sürdüğü nöbetçi doktor Bahaddin Ahmet Yalçın ile tartıştı. Kısa sürede tartışmanın büyümesi üzerine Abdulkadir K., bulduğu parke taşını doktorun başına vurarak parçaladı.

GÖZALTINA ALINDI

Saldırıya uğrayan Dr. Yalçın kanlar içersinde yere yığılırken, öfkeli baba ise hasta yakını ve sağlık görevlileri tarafından engellendi.

Ağır yaralanan Dr. Yalçın meslektaşları tarafından sedyeye konularak ameliyata alındı. Abdulkadir K. ise gözaltına alındı.

"HAYATİ TEHLİKESİ MEVCUT"

Hastaneden yapılan yazılı açıklamada, "Olay sonrası acilen ameliyata alınan doktor arkadaşımızın hayati tehlikesi mevcut olup halen yoğun bakımda takip edilmektedir. Bu tür insanlık dışı yaklaşımlar bölgemizde hizmet eden tüm hekim arkadaşlarımızı ve sağlık çalışanlarını derinden üzmektedir. Bu menfur olayı tüm hekimler ve sağlık çalışanları adına şiddetle kınıyoruz." ifadeleri kullanıldı.

 TABİPLER ODASI'NIN HDP SEVİCİLİĞİ

Şanlıurfa'da nöbetçi doktora karşı düzenlenen saldırıya tepkiler art arda yükselirken, Tabipler Odası'nın gündemi farklı.

Terör örgütü PKK'nın siyasi kanadı HDP'nin milletvekilleriyle bir araya gelen Tabipler Odası üyeleri, hükümeti eleştirmekle meşgul.

PKK'nın hastanelere ve sağlık çalışanlarına yönelik düzenlediği saldırıları kınamaktan kaçınan Tabipler Odası, bu konudaki ikiyüzlülüğü nedeniyle sağlık çalışanları tarafından sık sık eleştiriliyor

Yorumlar (1)
Yorum Ekle
Yukarı