Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa EYYÜBİYE Abdurrahman Dede Cami ve Türbesini Restore Ediliyor

Abdurrahman Dede Cami ve Türbesini Restore Ediliyor

Kent merkezi ve ilçelerde sürdürülen restorasyon çalışmaları kapsamında tarihi tekrar gün yüzüne çıkarılıyor. Eyyübiye ilçesinde yer alan Abdurrahman Dede Cami ve Türbesinde restorasyon çalışmaları sona erdi.

Giriş Tarihi: 21 Haziran 2017 Çarşamba 12:29
Abdurrahman Dede Cami ve Türbesini Restore Ediliyor
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi

Kale Eteği, Kızılkoyun projelerinin yanı sıratarihi bölgelerdeki hanlarda yaptığı restoreuygulamaları ile Şanlıurfa’yı turizmde hak ettiği yere ulaştırmayı hedefleniyor. Eyyübiye ilçesinde bulunan Abdurrahman Dede Camisi ve Türbesinde restorasyon çalışması tamamladı.

Abdurrahman Dede Camii ve türbesinde restore çalışmalarında, röleve, restitüsyon ve çevre düzenleme çalışmasının tamamlandığını belirtildi. Yaklaşık bir yıldır başlanılan restorasyon çalışması sona gelindi. Restorasyon kapsamında cami avlusunun genişletilmesi, ziyaretçiler için bay ve bayan tuvaletler, morg, dinlenme alanı ve çocuk bakım odasını yapıldı. Burada bulunan mezarlığın ihata duvarını Şanlıurfa taşıyla yapıldı. Abdurrahman Dede Camisi ve Türbesinin restorasyonunu tamamlandı. Kısa sürede mahalle muhtarı ve cami imamına teslim edileceği belirtildi.

Abdurrahman Dede Mahalle içi yolları yapıldı

Abdurrahman Dede Camisi ve türbesinin restorasyon çalışması kapsamında mahallenin kanalizasyon ve iç yollarını da yapıldı. Eyyübiye ilçesinde bulunan Abdurrahman Dede Mahalle içi yollarında 7 bin metre kare kilitli parke taşı döşemesi yaptık. 700 metre kanalizasyon çalışmasını da tamamlandı.

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık