Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Genel 81 İl Kamera İle İzleniyor

81 İl Kamera İle İzleniyor

Kocaeli dışında güvenlik kameralarıyla donatılmayan il merkezi kalmadı.

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2014 Perşembe 19:26
81 İl Kamera İle İzleniyor
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
Eski adıyla MOBESE, yeni adıyla Kent Güvenlik ve Yönetim Sistemi (KGYS) kurulum çalışmalarında sona gelindi. Kocaeli dışında güvenlik kameralarıyla donatılmayan il merkezi kalmadı. Kocaeli de gelecek yıl kameralara kavuşacak.

 80 il merkezinin yanı sıra 35 büyük ilçedeki kurulum çalışmaları da tamamlanmış durumda. 21 büyük ilçede ise çalışmalar sürüyor.

300 MİLYONA MAL OLDU: 2007 yılından bugüne polisin suçlu yakalamada büyük yardımcısı olan kent güvenlik sistemleri için genel bütçeden 148 milyon 193 bin lira harcandı. Bir o kadar para da il özel idareleri başta olmak üzere yerel bütçelerden çıktı.

SIRADA JEMUS VAR: MOBESE ya da KGYS'nin kırsaldaki karşığı olan Jandarma Entegre Muhabere ve Bilgi Sistemi (JEMUS) kurulum çalışmaları ise tüm
hızıyla sürüyor. JEMUS da bugüne kadar 35 ilde faaliyete geçti. 15 ildeki kurulum çalışmaları halen devam ediyor. JEMUS'un  2016 yılının sonuna kadar ülke geneline yaygınlaştırılması planlanıyor.

DENİZDE BEKLEMEDEYİZ

'Denizlerin MOBESE'si olacak Sahil Gözetleme Radar Sistemi Projesi'nde ise henüz mesafe katedilemediği öğrenildi. (Akşam)

 

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık