Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa BİRECİK 60 Yıllık köprüde güçlendirme çalışması

60 Yıllık köprüde güçlendirme çalışması

Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde bulunan Fırat nehri üzerinde kurulan tarihi Birecik Köprüsünde güçlendirme ve bakım çalışmaları devam ediyor.

Giriş Tarihi: 18 Nisan 2016 Pazartesi 11:35
60 Yıllık köprüde güçlendirme çalışması
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi

Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde bulunan Fırat nehri üzerinde kurulan tarihi Birecik Köprüsünde güçlendirme ve bakım çalışmaları devam ediyor. Birecik köprüsü dönemin başbakanı merhum Adnan Menderes tarafından açılmıştı.

Birecik’te 1951 yılında temeli atılan ve dönemin Başbakanı Adnan Menderes tarafından 1956 yılında açılışı yapılan tarihi Birecik köprüsünde Karayolları 9.Bölge Müdürlüğü tarafından başlatılan güçlendirme ve bakım çalışmaları devam ediyor. Asya'dan Avrupa'ya Fırat üzerinden geçiş olan Köprü daha önce bir kaç kez onarımdan geçirildi. 45 metre yüksekliğinde 750 uzunluğunda 10 metre genişliğinde olan tarihi köprüde kolon güçlendirme çalışmaları yapılırken. Her iki tarafında yayaların geçmesi için birer metrelik kesimler ayrılmış. Birecik tarafında 55'er metre açıklıkta 5 kemer, Gaziantep tarafında ise 26'şar metre açıklıkta 14 bölümü var. Yapılan onarım nedeniyle Köprüden geçişler kontrollü bir şekilde devam ediyor.

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık