Ana Sayfa Urfa Haberleri 5 kamp kapanıyor! Urfa'ya gönderilecekler

5 kamp kapanıyor! Urfa'ya gönderilecekler

Gaziantep, Adıyaman ve Mardin'de Suriyelilerin barındığı 5 geçici barınma merkezi kapatılıp, buradaki 34 bin 180 sığınmacı Şanlıurfa başta olmak üzere sınır bölgelerindeki kamplara yerleştirilecek.

Giriş Tarihi: 1 Ağustos 2018 Çarşamba 19:31
5 kamp kapanıyor! Urfa'ya gönderilecekler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 24 Haziran seçimleri öncesinde düzenlenen Gaziantep mitingindeki, "Seçimin ardından tüm Suriye topraklarını güvenli hale getirmeyi ve misafirlerimizin tamamının evlerine dönmelerini sağlamayı hedefliyoruz" açıklamasının ardından ilk adım atıldı.

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından çadır kentlere gönderilen talimatta 23 bin 95 Suriyeli sığınmacının barındığı Gaziantep'in Nizip, İslahiye ve Karkamış kampları ile 8 bin 627 sığınmacının yaşadığı Adıyaman ve 2 bin 458 sığınmacının bulunduğu Mardin Midyat'taki kampların kapatılacağı belirtildi.

URFA'YA GELİYORLAR

Kapatılacak kamplardaki 34 bin 180 Suriyeli sığınmacının ise Şanlıurfa'nın Akçakale, Suruç ve Ceylanpınar ilçeleri başta olmak üzere Hatay ve Kilis ile sınıra daha yakın olan kamplara yerleştirileceği ifade edildi. Taşıma işleminin 1 ay içerisinde yapılması planlanırken, 5 bin Suriyelinin bulunduğu Nizip konteyner kentinin bir süre daha faaliyet göstereceği belirtildi.

 

(Sabah)

YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz

Tatlıses annesi için Urfa'da mevlüt okutacak

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık