urfahabermerkezi Facebook
urfahabermerkezi Twitter

Ana Sayfa Genel 405 Milyonluk Yatırımın Temeli Atıldı

405 Milyonluk Yatırımın Temeli Atıldı

Çoğunluğu DSİ tarafından yapılan 25 projenin temeli, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in de katıldığı törenle atıldı.

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2014 Perşembe 19:29
405 Milyonluk Yatırımın Temeli Atıldı

Vali Celalettin Güvenç, "Gün gelecek artık gözyaşını değil bereketi konuşacağız." dedi.

 

Temel atma töreninde konuşan Veysel Eroğlu, hükümetin Şanlıurfa’ya yaptığı yatırımlara değindi. Merkezi hükümetin en çok yatırım yaptığı ilin Şanlıurfa olduğunu kaydeden Eroğlu, TIR dolusu yatırımla geldiğini söyledi.

 

"TOPRAK İLE SUYUN NİKAHINI KIYIYORUZ"

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa’nın tarım potansiyeline değindi. Türkiye’de en çok üretilen ürünleri sıralayan Çelik, “Fıstığın üretiminde yüzde 40 ile birinci, pamuk üretiminde yüzde 39 ile birinci, mercimek üretiminde yüzde 38 ile birinci. Bereketli topraklarda üretiliyor bu ürünler. Bu ürünler, sizin nasırlı ellerinizden çıkıyor. Bugün ne yapıyoruz. Toprak ile suyun nikâhını kıyıyoruz. Nikâhımız, düğünümüz hayırlı olsun.” diye konuştu.

 

Temel atma töreninde konuşan Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç’in gündeminde ise bölgenin yanlış algısı vardı. Şanlıurfa’yı, sağduyusu ve hoşgörüsünden dolayı kutlayan Güvenç, “Bu ülkede artık Türk-Kürt-Arap ayrımı kalmamış. Devlet, hükümet 74 milyon insanın emrindedir. Önümüz aydınlıktır, açıktır. Yeter ki kan akmasın, yeter ki çocuklar ölmesin, yeter ki analar ağlamasın. Bu anlamda ulaşmadığımız tek kimse, tek ana, tek çocuk kalmasın. Çünkü bu ülkenin geleceği parlak, önü açık. Bu ülke, geçmişin sorunlarını artık geçmişte bıraktı. Halkın bütünleşmesi ile milli iradenin egemen olması ile bu topraklarda artık insanların hepsi bu ülkenin birinci sınıf vatandaşı oldu.” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından, ilçelerde temeli atılan tesislere telekonferans ile bağlantı sağlandı.

 

İki bakan, programın ardından İl Koordinasyon Toplantısı'na katıldı. Basına kapalı gerçekleşen toplantının ardından bakanlar, AK Parti il teşkilatını ziyaret edecek.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık