Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Urfa Haberleri 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı Osman Ertörer Orta Okulunda Açıldı

4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı Osman Ertörer Orta Okulunda Açıldı

Şanlıurfa’nın Haliliye İlçesi'nde, Osman Ertörer İlk Orta okulu öğrencileri tarafından 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı kapsamında hazırlanan çok sayıda proje okulun konferans salonunda sergilendi.

Giriş Tarihi: 11 Mayıs 2018 Cuma 20:07
4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı Osman Ertörer Orta Okulunda Açıldı
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi

4006 TUBİTAK Bilim Fuarı’nın açılışı sonrası stantlarda hazırlanan projeler gezildi. Yapılan çalışmaları yerinde gören davetliler, çalışmalarından dolayı öğrencileri tebrik etti.

Osman Ertörer ortaokulu müdürü M. Adnan İkbal açılan fuar ile ilgili şu açıklamalarda bulundu.

M. Adnan İkbal Osman Ertörer okulunda 4 yıldır görev yapmaktayım 4 yılımızda da Allah’a şükürler olsun ki TÜBİTAK fuarının 4006 fuarını bugün açtık çok şükür bugün gerçekleşmiş bulunuyoruz. TÜBİTAK bilim fuarında öğrencilerimizin çalışmalarını gördünüz gerçekten de çok değerli çok emek harcanmış çalışmalar mevcut ve bundan dolayı bütün öğrencilerimize ve rehberlik yapan tüm hocalarımıza da teşekkürlerimi sunuyorum. İfadelerini kullandı.

“Yurt Dışına Öğrenciler Yoluyoruz”

Okulumuz sadece TÜBİTAK’la ilgili çalışma yapmıyor aynı zamanda devam eden çalışmalarımız var. Öğrencilerimiz yurt dışına gidip geliyorlar ufukları gelişiyor. Bunun dışında sportif faaliyetler, kültürel faaliyetler devam ediyor önümüzdeki yılarda bu çalışmalarımız artarak devam edecektir. Yaz aylarında Şanlıurfa’nın havaların sıcak olması nedeniyle yaşlısı genci ile Şanlıurfa sıcaklarından bunalması diye böyle bir yola başvurduk ve serinlenen otobüs durağını yapmaya çalıştık.

Osman Ertörer orta okul başarılı öğrencilerden Yunus Emre yaptığı tasarım ilgili şunları ifade etti,

Projemizin yapma amacı havacılık hakkında herkesi bilgi havacılık hakkında bilgi vermek, havacılık hakkında farkında lığı artırmak. Küçük malzeme ile havacılığa ilişkin insanları bunlarla bilgilendirmek. Ve az bir masrafla öğrencileri havacılık ile iliği bilgilendirmek. Günümüzde kağıt uçak çıkmış ulusal ve uluslararası alanda kullanılmıştır. Dedi.

 

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
Bu habere de bakabilirsiniz

NEDEN TÜİK VERİLERİNDE SİNOPTA YAŞAYAN URFALILAR KAYIT ALTINA ALINMADI

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık