Reklam Alanı
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Genel 400 Aileye Et ve Giyisi Yardımında Bulunuldu

400 Aileye Et ve Giyisi Yardımında Bulunuldu

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesine Marmara ve Karadeniz bölgelerinden gelen Kimse Yok mu Derneği gönüllüsü bir grup esnaf ve öğretmen, 400 aileye kurban ve giyisi yardımında bulundu.

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2014 Perşembe 19:26
400 Aileye Et ve Giyisi Yardımında Bulunuldu
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
Gönüllüler, "İnşallah daha nice bayramları Güneydoğulu kardeşlerimizle geçirerek, birlik ve beraberliğimizi pekiştireceğiz." dedi.

Bayram coşkusunu ve sevincini Suruçlularla paylaşmak için İstanbul'dan Suruç'a 14 kişilik bir grupla geldiklerini belirten öğretmen Ahmet Yümlü, "Doğu ve Batı arasında birilerinin her zaman yıkmak istediği kardeşlik köprüsünün temelini sağlamlaştırmak için Güneydoğulu kardeşlerimizle gönül köprüsü kurmaya geldik." diye konuştu.

Güneydoğu'da Bayram sevicini fakir ailelerle beraber geçirmenin ayrı bir gururu ve sevinci olduğunu belirten Kimse Yok mu gönüllüsü öğretmen Yakup Adıyaman, "Fakir ailelere kurban Eti dağıtımı ve giyim yardımı esnasında gözlerde oluşan sevgi, heyecan ve kardeşlik yumağını dünyada hiçbir mutluluğa değişmem." ifadesini kullandı.

Fakir ailelere kurban Eti yardımı yanı sıra evde bulunan küçük çocuklara Oyuncak yardımında bulunarak küçük afacanların gönüllerini ayrıca hoş ettiklerini belirten Kimse Yok mu gönüllüsü öğretmen Süleyman Yaşar da şunları söyledi: "Güneydoğu'da sadece evinde iki odası ve bir çulu bulunan fakir aileler, kurban Eti yardımı için İstanbul, Ordu ve Trabzon'dan geldiğimizi öğrenince bizden hayır dualarını esirgemediler."

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık