×
×
Ekonomi
14 yaşındaki kızla birlikte oldu...
Evden kaçan lise öğrencisi ile ilişkiye giren 19 yaşındaki genç 9 yıl hapis cezası aldı.
28 Ağustos 2014 Perşembe 19:29

Samsun’da ailesinden baskı gördüğünü öne sürerek evden kaçan 14 yaşındaki genç kız ile ilişkiye giren sevgilisi 19 yaşındaki Çağrı Oral’a 9 yıl 2 ay hapis cezası verildi.

 

Lise öğrencisi olan 14 yaşındaki kız, ailesinin erkek arkadaşı ile görüşmesine karşı çıkması üzerine geçen yıl Kasım ayında evi terk etti. Genç kız, daha sonra sevgilisi Çağrı Oral ile buluştu. İki genç, bir süre dolaştıktan sonra Oral’ın arkadaşının evine giderek geceyi orada geçirdi. Bu sırada genç kızın ailesi de kızlarının eve dönmemesi üzerine polise gidip şikayetçi oldu. Polis 2 gün sonra Çağrı Oal’ı yakalayıp gözaltına alırken, genç kızın ailesine teslim etti. Sevk edildiği nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanan Çağrı O. hakkında, Samsun 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ’Cinsel istismar ve hürriyetten yoksun bırakma’ suçlarından 20 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Tutuklu sanık, suçlamaları kabul etmezken genç kız ile olaydan 1 ay önce tanışıp arkadaş olduklarını söyledi.

 

"BAŞKA ODADA YATARKEN YANIMA GELDİ"

 

Kuzeniyle evden kaçan genç kızın sokakta bırakmak istemediğini anlatan Çağrı Oral, şöyle dedi:

 

"Beni aradılar. Buluşup onları arkadaşımın evine götürdüm. Onlar ayrı, ben ayrı odada yattım. Gece yarısı ben uyurken yanıma geldi ve onun da rızasıyla seviştik. Zorla kendisine bir şey yapmadım. Cinsel ilişkiye girmedik."

 

GENÇ KIZ: "ONU SEVİYORUM, BIRAKIN ONU"

 

Duruşmaya katılan genç kız da sanığın savunmasının doğru olduğunu söyledi. Sanıkla evlenmeyi düşündüklerini söyleyen genç kız, "Kendisini seviyorum. Ben ondan şikayetçi olmamıştım. Ailem şikayetçi olmuştu. Onu serbest bırakmanızı istiyorum" diye konuştu. Genç kızın ailesi de sanıktan şikayetçi olmadı. Diğer taraftan genç kızın olaydan sonra Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nden alınan raporunda ruh sağlığının bozulmadığı belirtildi.

 

Mahkeme heyeti, Çağrı Oral’a 15 yaşından küçük kızla rızasıyla cinsel istismarda bulunmak suçundan 6 yıl 8 ay, hürriyetten yoksun bırakma suçundan da 2.5 yıl olmak üzere toplam 9 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıp, sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi.

MilliyetYorumlar (1)
Yorum Ekle
Sonraki Haber
Yukarı