Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Spor 11 Nisan Şehir Stadyumu (VİDEO)

11 Nisan Şehir Stadyumu (VİDEO)

Şanlıurfa’da ‘Arena’ ismi tabeladan çıkartıldı.

Giriş Tarihi: 29 Mayıs 2017 Pazartesi 14:27
11 Nisan Şehir Stadyumu (VİDEO)
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın ‘Arena’ ismini tabelalardan sökün talimatının ardından GAP Arena Stadyumundaki tabeladan ‘Arena’ ismini çıkarttı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın ‘Arena’ isminin değiştirilmesi gerektiği yönünde yaptığı açıklamanın ardından Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü harekete geçerek 30 bin kişilik kapasiteye sahip GAP Arena Stadyumundaki tabeladan ‘Arena’ kelimesini çıkarttı. 

Sabah saatlerinde görevlilerin geldiği Stadyum önündeki duvarda bulunan tabela yerinden söküldü.

Düzenleme çalışmasının yapıldığı GAP Arena Stadyumundaki tabela değişikliğinin ardından yeni takılacak olan tabelada 11 Nisan Stadyumu ismi yer alacak. 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Hakan Keşküş, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda GAP Arena stadyumundaki tabelayı söktüklerini ve yeni isminin 11 Nisan Stadyumu olarak düzeltileceğini belirtti

Şanlıurfa’nın kurtuluşuna hitaben 11 Nisan Stadyumu ve Spor Kompleksi olarak değiştirilmesine karar verdiklerini ifade eden Keşküş, Arena ismini tabeladan indiriyoruz. Şanlıurfalılar bu ismi çok seviyor ve sosyal medyadan yoğun bir talep vardı. Bizde bu ismin tesislerimize yakışacağını uygun gördük ve 11 Nisan Stadyumu Şanlıurfalılara hayırlı olsun.”dedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 8’nci Uluslararası Türk Dili Kurultayı'nda yaptığı konuşmada ‘Arena ve Clup’ gibi kelimelerin şık ve kibar olmadığını, bu gibi tabelaların sökülmesi gerektiğini ifade ederek tabelaların sökülmesi talimatını vermişti.

 

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık