Ana Sayfa Güncel-Yaşam 1 Mayıs ve 30 Nisan resmi tatil mi?

1 Mayıs ve 30 Nisan resmi tatil mi?

Özellikle öğrenciler ve çalışanların merak ettiği 1 Mayıs tatili bu yıl dört gün mü olacak?

Giriş Tarihi: 28 Nisan 2018 Cumartesi 01:00
1 Mayıs ve 30 Nisan resmi tatil mi?

Özellikle öğrenciler ve çalışanların merak ettiği 1 Mayıs tatili bu yıl dört gün mü olacak? Hafta sonu ile tatilini birleştirmek isteyenlerin merak ettiği resmi tatil günleri araştırılıyor. Peki 30 Nisan pazartesi günü okullar tatil olacak m?

İşte tüm detaylar...

2018 yılı itibariyle resmi tatil günlerine bakarak tatil planı yapanların merak ettiği 1 Mayıs tatili bu sene 4 gün mü olacak? Özellikle çalışanların ve öğrencilerin araştırdığı resmi tatil günleri ile ilgili ayrıntılar gelmeye devam ediyor. Peki 30 Nisan tatil olacak mı? Okullar 4 gün kapalı mı olacak? Milli Eğitim Bakanlığı konuyla ilgili açıklama yapması bekleniyor. Tatil beklentisine girenler ise son dakika açıklamaları öğrenmeye çalışıyor.

1 MAYIS VE 30 NİSAN RESMİ TATİL Mİ OLACAK?

Dünya çapında 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı, işçi ve emekçiler günü olarak kutlanaya devam ediyor. Her sene olduğu gibi bu senede 1 Mayıs resmi tatil olacak. Bu sene 1 Mayıs salı gününe denk gelmesi sebebiyle öğrenciler ve çalışanlar resmi tatilin dört gün olup olmayacağını merak ediyor.

30 Nisan pazartesi günü tatil olması halinde hafta sonunun birleşmesiyle 4 gün tatil yapılabilecek. MEB'den okulların tatil edilmesi konusu henüz resmi bir açıklama yok. Önümüzdeki hafta bu konunun netlik kazanması bekleniyor.

28 YIL SONRA TEKRAR RESMİ TATİL OLDU

Milli Güvenlik Konseyi'nce 12 Eylül döneminde resmi tatil olmaktan çıkarılan 1 Mayıs, 28 yıl sonra Nisan 2009'da "Emek ve Dayanışma Günü" olarak resmi tatil ilan edildi.

 

(Haber 7)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz

Yarıyıl tatilinde kitap okumayı unutmayın

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık